Mountster.pl COPYRIGHT 2020. ALL RIGHTS RESERVED.

MOUNTSTER R120

Wizja

Ten model zrobiliśmy z myślą o tym, żeby pokazać techniczne muskuły. Ma za zadanie wyciskać z gardeł WOW – pod kątem wizualnym, wyposażenia i co najważniejsze – jazdy. To najmocniejszy z naszych modeli, rozpędzający się do prawie 100 km/h.

Mimo że zaczynaliśmy całą firmę od projektowania i prototypowania właśnie tego modelu to do oficjalnej sprzedaży został wypuszczony najpóźniej. To ze względu na ogrom prac, jaki musieliśmy włożyć, żeby dopieścić jego wszystkie wyjątkowe systemy. Co dokładnie go wyróżnia?

  1. Największa bateria (+40% w stosunku do S80, o którym za chwilę, ponad 3000Wh), moc – +50% więcej od S80 – 10000 W.

  2. Motocyklowe koła, opony.

  3. Najmocniejsze hamulce.

Perełką tego modelu jest również nasz autorski komputer pokładowy wbudowany w ramę. Jest dotykowy i daje (jak w smartfonie) pełen obraz statystyk roweru i jazdy. Pozwala monitorować parametry, ustawiać profile mocy i prędkości, które z kolei wygodnie przełącza się przyciskiem na kierownicy. To fenomenalne i bardzo uniwersalne rozwiązanie! Można  mieć delikatny sprzęt i bez obaw powierzyć go żonie, a za chwilę… przełączając tryb w jednej sekundzie… zamienić go w potwora, który będzie nas niósł jak rakieta.

Komputer pokazuje prędkość, przebyty dystans, oddawaną moc silnika w każdym momencie, wyświetla temperaturę silnika i baterii. Sztuczna inteligencja obserwuje charakterystykę jazdy prowadzącego, bada pozostałą energię w akumulatorze i na tej podstawie wyświetla szacowany zasięg, który nam pozostał.

Drugą innowacyjną i nigdzie niespotykaną rzeczą jest skrzynia biegów do pedałowania zamiast przerzutek rowerowych. Mamy tylko jedną zębatkę z przodu i jedną z tyłu, a wszystkie biegi zmieniają się w środku skrzyni przez przekręcenie manetki na kierownicy. Oprócz bezawaryjnej konstrukcji – bo prostszej – skrzynia umożliwia komfortowe pedałowanie z dużymi prędkościami, np. 80-90 km/h. Przy zwykłych przerzutkach rowerowych, przy około 40 km/h, trzeba już szybko przebierać nogami, a powyżej tej prędkości już się nie nadąża.

Cena 36900 pln

Top